دانشجویان در این کشور دارای حمل و نقل رایگان یا تخفیف دار هستند، هلند کشور دوچرخه است و دارای آب و هوای بسیار پاک می‌باشد، همچنین کشوری پیشرفته در بخش آموزش و پرورش است.

این کشور در بخش صدور ویزا و اجازه اقامت دانشجویان بسیار خوب عمل می‌کند و سرمایه زیادی از این طریق برای هلند فراهم می شود.

ویزای تحصیلی هلند منجر به اخذ کارت اقامت موقت و سپس دائم این کشور خواهد شد.

 

ویزای تحصیلی هلند در مقطع مدرسه نیز اعطا می شود. دانش آموزان در صورت داشتن معدل خوب و گرفتن پذیرش از مدرسه مورد نظر می‌توانند برای ویزای تحصیلی اقدام کنند.

در هلند آموزش برای کودکان از سن 5-16 سال اجباری است، با این حال بیشتر کودکان، تحصیلات خود را از 4 سالگی شروع می‌کنند، در هلند دبستان‌ها دارای 8 مقطع هستند که با نام Groepen شناخته می‌شوند، این مراحل از پایه یک یا Groep 1 برای افراد 4 ساله تا پایه 8  (افراد 12 ساله) متغیر است.

دبیرستان‌های هلند به سه مرحله تقسیم می شوند: یکی آماده سازی دانش آموزان برای آموزش حرفه‌ای، دومی آماده سازی دانش آموزان برای دانشگاه و سومین مرحله آماده سازی دانش آموزان برای تحصیل در دانشگاه‌های علوم کاربردی.

متقاضی ویزای تحصیلی می‌تواند در مقطع کارشناسی، که معمولاً 3 سال طول می کشد از رشته‌های مختلف دانشگاه‌های هلند مثل علوم انسانی و اجتماعی، اقتصاد، زبان و فرهنگ، مهندسی، علوم سیاسی و … تحصیل کند.

محتوای دوره‌ها، متفاوت است، در تمامی رشته‌های تحصیلی در مقطع کارشناسی، متقاضیان باید یک دوره روش تحقیق و پایان نامه را بگذرانند.

تمرکز برنامه‌ها جهت اخذ ویزای تحصیلی هلند بر فراهم کردن مهارت‌های لازم برای شغل در یک زمینه خاص نیست. دانشجویان بعد از گرفتن مدرک لیسانس می‌توانند در مقطع کارشناسی ارشد ثبت نام کنند و یا در رشته‌های تحصیلی خود شروع به کارکنند.

دوره‌های کارشناسی ارشد معمولا یکساله است و آیلتس 5/6 می‌خواهد، هلند دارای یک سیستم آموزشی عالی تاریخی است، دانشگاه‌های هلند در تمامی رشته‌های اصلی دارای مدرک کارشناسی ارشد هستند، اما رشته‌هایی مانند مهندسی، اقتصاد و مدیریت بازرگانی برای متقاضیان بسیار محبوب است.

ویزای تحصیلی هلند در مقطع دکترا به معنای گذراندن حداقل 4 سال برای انجام تحقیقات اصلی و نوشتن پایان نامه است. در طول این مدت به دانشجویان در این مقطع با یافتن سوپروایزر، تحت نظارت او کار می‌کنند.

متقاضی تحصیل در مقطع دکترا باید حداقل ایلتس 5/6 را داشته باشد. دانشجویان در این مقطع معمولاً در دانشکده‌ها یا مراکز تحقیقاتی مشغول به تحقیق می‌شوند.

این مقطع طرفداران زیادی دارد پس از تایید پایان نامه دانشجو در جلسه دفاع از پژوهش خود شرکت می‌کند و پس از آن به او مدرک دکترا اهدا می‌شود.

بورسیه تحصیلی هلند براساس ملیت متقاضیان متفاوت است. برای دانشجویان هلندی و سایر کشورهای اتحادیه اروپا بیشتر هزینه تحصیل توسط دولت تامین می شود. این دانشجوبان سالیانه حدود 2000 یورو برای پرداخت شهریه می‎‌پردازند.

برای دانشجویان سایر کشورها مبلغ آن بستگی به مدرک، نوع اجازه اقامت و موسسه دارد و معمولا بین 16000 تا 36000 یورو برای دانشجویان است. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

 

شیک پرواز یک مجموعه از خدمات ویزای توریستی و تحصیلی اروپا و آمریکا و … را به صورت حرفه‌ای ارائه می‌دهد، همچنین شما می توانید برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان یا هر نوع ویزای دیگر و مشاوره تحصیلی از طریق شماره های تماس با کارشناسان ما در آژانس شیک پرواز در ارتباط باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.