آژانس مسافرتی شیک پرواز با سال ها تجربه در زمینه اخذ ویزای توریستی آلمان با به حداقل رساندن تعداد ریجکتی ویزای این کشور، با مشاوره رایگان از طریق شماره تماس و یا در صورت امکان به صورت حضوری، خدمات لازم را به شما عزیزان ارائه می دهند.

آلمان یکی از کشورهای قدرتمند در زمینه فعالیت‌های اقتصادی می‌باشد و برای تجار و بازرگانان ایران یکی از مقاصد مهم و اصلی در اروپا می‌باشد و یکی از دلایل سفر به آلمان مراودات تجاری با شرکت‌های آلمانی و بازدید از نمایشگاه‌های متعدد در آلمان می‌باشد.

از جمله نمایشگاه‌ها در زمینه ساختمان، نساجی،پزشکی و داروسازی و همچنین دارای جاذبه‌های متعدد گردشگری می‌باشد که برای مسافران توریستی که قصد سفر به اروپا را دارند می‌توانند از آن‌ها بازدید کنند، آلمان جزو اتحادیه اروپا می‌باشد و برای ورود به آنجا احتیاج به گرفتن ویزای شنگن از سفارت آلمان در ایران است.

برای اخذ ویزای آلمان باید از طریق سفارت آلمان در تهران اقدام کرد.

لازم به ذکر است که مدت پاسخگویی به جواب ویزا بین 2 الی 4 هفته ممکن است طول بکشد.

شاید بارها از شرکت‌های مختلف شنیده باشید که در ازای گرفتن مبلغی برای شما رفع ریجکتی انجام خواهند داد.

 

در واقع این ادعاها صحت ندارد و چیزی به عنوان رفع ریجکتی وجود ندارد، در صورت ریجکت شدن مسافر از سفارت‌های عضو اتحادیه اروپا ریجکتی مسافر حدود 3 تا 5 سال در اتحادیه اروپا باقی خواهد ماند و هیچ ضرورتی ندارد که در صورت ریجکتی، مسافران نتوانند دیگر اقدام کنند. در این خصوص می‌توانید با کارشناسان شیک پرواز تماس بگیرید.

ویزای توریستی آلمان فقط در مواردی انجام می‌پذیرد که توسط بستگان نزدیک مقیم آلمان جهت بازدید آنها به آلمان دعوت شوند و برای این کار دعوت نامه رسمی ممهور به مهر شهرداری شهر مربوطه به فرد متقاضی در ایران ارسال گردد و متقاضی همراه با اصل دعوتنامه جهت گرفتن ویزا به سفارت مراجعه نماید.

آلمان یکی از کشورهای پر قدرت در زمینه فعالیت‌های اقتصادی و تجاری می‌باشد به همین خاطر سالانه نمایشگاه‌های متعددی در زمینه‌های مختلف در شهرهای مختلف آلمان برگزار می‌گردد که تجار و بازگانان ایرانی با توجه به شغل خود برای شرکت در نمایشگاه ها اقدام می‌کنند.

قابل ذکر است که حتماً شغل متقاضی باید در ارتباط با نمایشگاه باشد برای مثال یک مهندس ساختمان جهت شرکت در نمایشگاه‌های ساختمانی می‌تواند اقدام کند و نه برای نمایشگاه پزشکی.

عموماً برای متقاضیان ایرانی در سفارت آلمان ویزای کوتاه مدت نوع C و ویزای بلند مدت نوع D صادر می‌گردد.

 

ویزای کوتاه مدت عموماً در خصوص ویزاهای نمایشگاهی و ویزاهای بلند مدت عموماً زمانی که فرد ایرانی توسط شرکت آلمانی جهت بازدید دعوت می‌شود و در دعوتنامه تاریخ سفر قید می‌گردد و یا موقع بازدید از اقوام که در آن نیز تاریخ سفر قید می‌گردد که در صورت عدم درج تاریخ معمولاً ویزای 3 ماهه صادر می‌گردد.

به شما عزیزان پیشنهاد می‌کنیم حتماً موقع اقدام برای ویزای آلمان از کامل بودن مدراک شغلی خود و مرتبط بودن شغل با نمایشگاه اطمینان حاصل کنید.

قبل از اقدام جهت گرفتن کارت نماشگاه، اخذ دعوتنامه از نمایشگاه و رزرو هتل واقعی اقدام نمائید.

جهت ویزای توریستی آلمان، بازدید از خانواده سعی داشته باشید که دعوتنامه از اقوام درجه یک شما باشد و دعوت کننده دارای تمکن مالی و کافی برای دعوت شما باشد و همچنین مدارک خود را کامل به سفارت تحویل دهید.

 • عدم تطابق شغل متقاضی با نمایشگاه ( در صورتی که برای تور نمایشگاهی اقدام می‌کنید )
 • ارائه مدارک ناقص مانند هتل،مدارک شغلی، مالی و….
 • ارائه گذرنامه نا معتبر
 • عدم اطمینان سفارت از بازگشت مسافر به ایران پس از اتمام تاریخ ویزا

ما باید به شما بگوئیم که در  ویزای شنگن، تضمینی وجو ندارد و همیشه زمان اقدام برای ویزا باید احتمال بدهید که سفارت با ویزای شما موافقت نکند و شما می‌توانید با کامل ارائه دادن مدارک و به کمک آژانس‌های مورد اطمینان سفارت شانس گرفتن ویزا را بالا ببرید.

آژانس شیک پرواز ساحل در ابتدا برای بازدید از نمایشگاه در آلمان به افراد و تجار مختلف مرتبط به نمایشگاه جهت اطلاع رسانی اقدام می‌کند.

بعد از تصمیم و ثبت نام مسافر، مدارک مسافر دقیق و ریز بینانه کنترل و بررسی می‌شود.

بعد از اطمینان از کامل بودن و مرتبط بودن مدارک جهت گرفتن وقت مصاحبه اقدام می‌شود.

بعد ازآن جهت اخذ هتل قطعی، پر کردن فرم سفارت، گرفتن دعوتنامه نمایشگاه و صدور پروزا اقدام می‌شود.

تمام هزینه باید به صورت نقدی و به صورت یکجا و به یورو باید به ویزا متریک پرداخت کنید.

افراد بالای 12 سال : 80 یورو برای هر نفر

افراد 6 تا 12 سال: 40 یورو برای هر نفر

با توجه به اینکه روند بررسی پرونده به صورت فنی انجام‌ می‌شود، امکان اضافه کردن مدرک وجود ندارد. اما ممکن است با شما تماس بگیرند و بخواهند که مدرک جدیدی را به پرونده اضافه کنید.

وقت سفارت باید به نام شما گرفته شود سپس شخصی به نمایندگی از طرف شما می‌تواند درخواست را ارائه نماید. برای این منظور شخص نماینده بایستی در روز ارائه درخواست تمام مدارک مورد نیاز، گذرنامه و وکالت‌نامه‌ای با امضای شما را به همراه داشته باشد و ارائه نماید.

در صورتی که طی 59 ماه قبل از وقت تعیین شده درخواست ویزای شنگن خود را ارائه کرده باشید و طی آن از شما انگشت‌نگاری شده باشد. نیازی به حضور شخص شما جهت ارائه درخواست وجود ندارد.

دعوتنامه توریستی حتماً باید از طریق شهرداری تهیه شده و اصل آن به همراه کپی گذرنامه دعوتنامه برای شما ارسال شود و دعوتنامه تجاری حتماً باید به زبان آلمانی بوده و اسم و مشخصات گذرنامه و هدف سفر و مدت زمان سفر و محل اقامت شما در دعوتنامه ذکر شود در ضمن شخص دعوت کننده باید کلیه هزینه‌های سفر و اقامت شما را به عهده بگیرد در غیر این صورت دعوتنامه فاقد اعتبار است.

جواب ویزای آلمان معمولا 21 روز بعد از درخواست شما آماده می‌شود ولی به دلیل کثرت متقاضیان ویزای آلمان و تعدد نمایشگاه‌ها گاهی اوقات بررسی پرونده شما ممکن است دو الی سه ماه زمان ببرد پس بهتر است شش ماه قبل از سفر برای درخواست ویزای آلمان اقدام نمایید.

قبل از ثبت نام:

 1. تمام مدارک لازم برای درخواستتان را جمع آوری کنید.
 2. پرداخت هزینه ثبت نام جهت درخواست ویزای شنگن.
 3. وقت ملاقاتتان را آنلاین درخواست دهید.
 4. برای دیدن وقت خود یا کنسل کردن، یا پرکردن فرم پشتیبانی،
 5. در تاریخ قرار ملاقات تعیین شده به شعبه ویزامتریک مراجعه کنید.

 در مراحل درخواست:

 1. تایید مدارک و انگشت‌نگاری در شعبه ویزامتریک انجام می‌گیرد. مدارک از آنجا به سفارت فرستاده می‌شود.

بعد از ارائه مدارک:

 1. شما می‌توانید درخواستتان را در وبسایت چک کنید.
 2. وقتی که مراحل به پایان رسید، می‌توانید پاسپورتتان را با ارائه کارت شناسائی دریافت کنید.

ویزای شنگن اجازه سفر در محدوده شنگن را تا 90 روز می‌دهد. طبق قوانین ویزای شنگن، شما از کشوری تقاضای شنگن می‌کنید که سفر اول شما خواهد بود یا بیشترین اقامت را در این کشور خواهید داشت. چنانچه مقصد اصلی حوزه دیگری از شنگن می‌باشد باید مدارک خودرا به آن حوزه ارائه دهید.

 • فرم درخواست ویزا قدیمی باشد و یا کامل پر نشده باشد.
 • بیمه مسافرتی با بازه سفر همزمان نباشد.
 • گردش مالی با زبان لاتین نوشته شده اما اعداد به صورت فارسی باشند.
 • ارائه بیمه مسافرتی که در همه کشورهای حوزه شینگن فاقد اعتبار باشد.
 • عدم هماهنگی تاریخ بلیط و رزرو هتل و بیمه مسافرتی با برنامه سفر.
 • ارائه هرگونه مدرکی که با امضای متقاضی ارائه نشده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.