آژانس مسافرتی شیک پرواز با سال ها تجربه در زمینه اخذ ویزای توریستی فرانسه با به حداقل رساندن تعداد ریجکتی ویزای این کشور، با مشاوره رایگان از طریق شماره تماس و یا در صورت امکان به صورت حضوری، خدمات لازم را به شما عزیزان ارائه می دهند.

1. وارد سایت VFS.GLOBAL شوید و روی دکمه درخواست ویزا کلیک کنید. در صفحه جدیدی که برایتان باز شد بعد از مطالعه راهنمای گام گام، در خواست ویزای خود را شروع کنید.

2. قبل از هر چیز باید یک حساب کاربری بسازید و سوالاتی که در آن فرم وجود دارند، به طور دقیق پاسخ دهید.

3. در مرحله بعدی باید مدارک مورد نیاز را تکمیل نمایید و برای انگشت‌نگاری و عکس در مرکز درخواست ویزا وقت سفارت بگیرید. پس از ثبت نهایی یک ایمیل تأییدیه به همراه نامه وقتتان دریافت خواهید کرد. توجه کنید هر فرد باید به صورت جداگانه درخواست دهد.

4. باید در مرکز درخواست ویزا، هزینه خدمات را به صورت نقد و به یورو پرداخت کنید.

5. پرونده خود را به صورت حضوری به مرکز درخواست ویزا تحویل بدهید.

6. برای پیگیری درخواست ویزا  وارد FRANCE-Visas website  شوید و مرحله چهارم را دنبال کنید. این پیگیری با استفاده از شماره پرونده صورت می‌گیرد. _ شماره پرونده: رسید صادر شده در مرکز درخواست ویزا، حاوی شماره پرونده است.

7.  پس از دریافت پاسپورت از سفارت فرانسه، مرکز درخواست ویزا با پست برایتان آن را ارسال می‌کند.

تمام مدارک نیازمند ترجمه به زبان انگلیسی هستند. هیچ یک از مدارک به تأییدیه دادگستری و امور خارجه نیازی ندارند.

 پس از این لحاظ راحتید، که لازم نیست به دنبال کارهای دادگستری و امور خارجه بروید. برای ترجمه مدارک هم نگران نباشید در روزی که برای انگشت نگاری می‌ر‌وید می‌توانید با پرداخت هزینه‌های ترجمه، کار را به عهده خودشان بگذارید.

1. بازنشسته: ارائه حکم بازنشستگی، کارت بازنشستگی، سه فیش آخر حقوقی.

2. پزشکان: پروانه مطب یا حکم کارگزینی به همراه 3 فیش آخر حقوقی از محل کار، پروانه دائم پزشکی، کارت نظام پزشکی، در صورت دارا بودن سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان.

3. وکلا: پروانه وکالت.

4. مشاغل غیر دولتی: گواهی اشتغال به کار از شرکت مربوطه به همراه سه فیش آخر حقوقی و سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان، قرارداد کاری.

5. مشاغل دولتی: حکم کارگزینی یا نامه از سازمان مربوطه با ذکر مدت اشتغال سمت ، میزان حقوق دریافتی و تأییدیه مرخصی، سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان ،سه فیش آخر حقوقی.

6. خویش فرما: جواز کسب،  فیش آخرین پرداخت مالیات، آخرین آگهی تغییرات، معرفی نامه از اتحادیه.

7. معلمان و اساتید واعضای هیئت علمی دانشگاه: اصل حکم کارگزینی یا گواهی اشتغال به کار به همراه سه فیش آخر حقوقی و سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان، کارت پرسنلی.

8. دانش آموزان و دانشجویان: اصل و ترجمه نامه اشتغال به تحصیل برای دانش آموزانی که در سال تحصیلی قصد سفر دارند. علاوه بر آن اصل و ترجمه رضایت نامه کتبی از مدیریت مدرسه با ذکر تاریخ سفر الزامی است.

 • اصل پاسپورت امضا شده که باید 6 ماه از زمان برگشت تور اعتبار داشته باشد.
 • 2 قطعه عکس با ابعاد 3.5 در 4.5

شرایط عکس: رنگی، تمام رخ، زمینه سفید، بدون لبخند و عینک و کلاه، کاملا از روبرو، گردی صورت کاملا مشخص باشد و 70 تا 80 درصد عکس چهره فرد باشد. عکس حداکثر مربوط به 6 ماه گذشته باشد و با عکس های گذرنامه فعلی و گذرنامه های قبلی متفاوت باشد.

 • اصل و ترجمه کلیه صفحات شناسنامه متقاضی و هر شخصی که با وی عازم سفر باشد.
 • اصل گواهی حساب بانکی با مهر و امضا بانک که باید به زبان انگلیسی ترجمه شود.

توضیح: حداکثر یک هفته قبل از تاریخ تحویل مدارک به سفارت باید گواهی حساب بانکی را تهیه کنید و سایز پرینت بانکی باید A4 باشد. در مورد حساب های جاری و سپرده های بانکی باید این نکته را مورد نظر بگیرید:

الف) حساب های جاری: کارکرد 3 ماهه اخیر به زبان انگلیسی

ب) گواهی تمکن برای سپرده های بانکی به همراه گردش حساب سه ماهه سود به زبان انگلیسی از طرف بانک همراه با مهر شعبه و امضا بانک. باید حداقل موجودی برای هر نفر 200 میلیون تومان باشد.

 • اصل ترجمه مدارک شغلی
 • اصل وترجمه سند مالکیت
 • برای فرزندان زیر 18 سال که بدون همراهی والدین یا با یکی از آنها سفر می‌کنند، رضایت نامه محضری الزامی است و نیاز به ترجمه به زبان انگلیسی و تأییدیه دادگستری و امور خارجه دارد.
 • کپی مدارک شغلی سرپرست برای دیگر اعضای خانواده

فرانسه واقع در اروپای غربی و دومین کشور بزرگ اروپا می‌باشد که دارای فرهنگی اصیل است. زبان اصلی این کشور فرانسوی است. این کشور عضو اتحادیه اروپا می‌باشد و ورود به آن نیازمند اخذ ویزای شینگن می‌باشد. ما در اینجا انواع ویزاهایی که فرانسه صادر می‌کند را باهم بررسی می‌کنیم.

با توجه به قصد شما برای سفری که به فرانسه خواهید داشت، انواع مختلفی از ویزای این کشور وجود دارد. انواع ویزاهایی که فرانسه صادر می‌کند شامل ویزای توریستی، تحصیلی، کاری و یا ترانزیت می‌باشد.

ویزای توریستی فرانسه: پس از تعیین وقت سفارت، شما باید برای تحویل مدارک و انگشت نگاری به این سفارت مراجعه کنید. شما هیچ مصاحبه‌ای با افسران ویزای این کشور نخواهید داشت. برای اخذ ویزای توریستی این کشور باید 1 تا 3 ماه قبل از تاریخ سفر اقدام کنید. جواب این ویزا، 21 روز کاری بعد به شما اعلام می‌شود.

ویزای تحصیلی فرانسه: برای درخواست و گرفتن این ویزا شما باید بالای 18 سال داشته باشید. همچنین باید دوره‌ی آموزشی خود را از قبل انتخاب کرده و نامه پذیرش از یک موسسه آموزش عالی را ارائه کنید. ارسال مدارک و مراحل اخذ ویزای تحصیلی فرانسه به صورت آنلاین انجام می‌شود. بهترین دانشگاه‌های فرانسه را بشناسید.

ویزای کاری فرانسه: این ویزا با توجه به مدت زمان، به 2 دسته بیشتر از 90روز(بلند مدت) و کمتر از 90 روز(کوتاه مدت) دسته‌بندی می‌شود. برای اخذ این ویزا حتما باید از یک کارفرما، شرکت یا موسسه دعوت‌نامه داشته باشید. بدون داشتن دعوت‌نامه ویزای کاری برای شما صادر نمی‌شود.

ویزای ترانزیت فرانسه: این ویزا، یک نوع ویزای کوتاه مدت برای افرادی است که تمایل دارند در منطقه بین‌المللی فرودگاه فرانسه به طور موقت اقامت داشته باشند. شما با گرفتن این ویزا مجاز به ورود به فرانسه و شهرهای آن نیستید.

دعوت‌نامه می‌تواند از سوی بستگان درجه یک، آشنا، دوست و حتی شرکت یا موسسه باشد. درصورتیکه برای ویزای فرانسه دعوت‌نامه ارائه کردید بدانید که دعوت‌نامه نواقص مدارک شما را پوشش نمی‌دهد و باید کلیه مدارک ویزای فرانسه شما از قبل کامل باشد.

ویزای فرانسه با دعوتنامه خویشاوندی: همانطور که از اسم این دعوت‌نامه پیداست مربوط به شرایط خانوادگی است. اولویت در این ویزا مربوط به والدین، خواهر و برادر، پدربزرگ و مادربزرگ است.

ویزای فرانسه با دعوت‌نامه تحصیلی: این نوع از دعوت‌نامه از سوی دانشگاه برای فرد متقاضی با هدف تحصیلی صادر می‌شود با توجه به اینکه فرد متقاضی شرایط لازم برای تحصیل در فرانسه را دارد. در چنین شرایطی مامور صادرکننده‌ی ویزا مکاتبه می‌کند تا پروسه پذیرش به شکل قانونی پیش بورد.

ویزای فرانسه با دعوت‌نامه‌ی تجاری: این دعوت‌نامه برای سفرهای تجاری و سرمایه گذاری، شرکت در همایش و کنفرانس‌ها صادر می‌شود. در صورتیکه قصد شما سفرهای تجاری خاص باشد صدور ویزا بدون دعوت‌نامه بسیار دشوار است.

ویزای فرانسه با دعوت‌نامه ازدواج: درصورتیکه شخصی با یک فرد فرانسوی ازدواج کند، نیاز به ارسال دعوت‌نامه برای فرد غیرفرانسوی است. مدارک لازم برای درخواست این نوع دعوت‌نامه از این قرار است:

 • تکمیل فرم درخواست دعوت‌نامه
 • تهیه عکس رنگی جدید با پس زمینه سفید
 • گذرنامه معتبر
 • ارائه ویزاهای شینگن
 • بررسی گواهی شهرداری محل ازدواج
 • کپی از کارت ملی فرانسوی یا گذرنامه بیومتریک
 • اسناد تمکن مالی شاخص فرانسوی
 • اسناد و مدارک کاری برای افراد شاغل
 • پرینت بانک
 • مدارک مربوط به محل سکونت فرد فرانسوی
 • اصل دعوت‌نامه‌ی متبر
 • بیمه نامه بین‌المللی برای مشکلات و بیماری‌های احتمالی
 • مدارک رزرو بلیط هواپیما

ویزای فرانسه با دعوت‌نامه‌ی نمایشگاهی: این دعوت‌نامه برای افرادی صادر می‌شود که قصد شرکت در یک نمایشگاه بین‌المللی را دارند. حال این نمایشگاه می‌تواند جنبه آموزشی داشته باشد و یا بصورت تفریحی باشد. این گروه شامل چند دسته می‌شوند:

 • دسته اول کسانی‌اند که غرفه اجاره کرده‌اند و قصد اصلی این افراد بررسی ایده و محصولاتی است که در معرض دید بازدیدکنندگان باشد.
 • دسته دوم کسانی هستند که تحصیلاتی مبنی بر موضوعات نمایشگاهی دارند و به نوعی موقعیت پروژه‌ای برایشان فراهم است
 • دسته سوم افرادی هستند که قصد پیشرفت در کسب و کار خود را دارند.
 • دسته چهارم افرادی هستند که به قصد خرید می‌روند.

هزینه ورودی سفارت برای هر نفر:

 • بزرگسال: 85 یورو
 • 6- 12 سال: 50 یورو
 • 0- 6 سال: 15 یورو

حضور کلیه مسافرین بالای 12 سال برای انگشت نگاری الزامی است. اصل مدارک تا زمان برگشت مسافر نزد آژانس باقی می‌ماند.

چک رمزدار به مبلغ حداکثر 200 میلیون تومان به ازای هر نفر در وجه آژانس هواپیمایی شیک پرواز ساحل جهت ضمانت بازگشت از سفر ضروری است. که پس از بررسی مدارک و نیاز به مبالغ بیشتر یا کمتر برای ضمانت متعاقباً اعلام می‌شود. لازم به ذکر است که در صورت نیاز بیشتر به مدارک به شما اطلاع خواهیم داد.

 

زمانی که مسافر به شیک پرواز ساحل می‌آید تا زمانی که از سفر برگردد ما همراه او هستیم. مسافر به راهنمای ویزا معرفی می‌شود و به صورت رایگان به مسافر مشاوره خواهیم داد و تمام سوالات مسافر در خصوص سفر و ویزا را برطرف می‌کند و بعد از آن با اعلام نرخ مربوط به سفر و کشور مورد انتخاب مسافر، مسافر تصمیم به سفر می‌گیرد، ما مدارک را از مسافر دریافت می‌کنیم و دیگر لزومی به بودن مسافر در روال کار نیست، تا زمانی که سفارت اعلام کند که باید برای انگشت نگاری مسافر به کارگزاری معرفی شده، برود. در اینجا مسافر به کارگزاری می‌رود برای انگشت نگاری و بعد از دو هفته کاری ویزا به دست مسافر خواهد رسید.

با توجه به هزینه‌های زیادی که برای اخذ ویزای توریستی فرانسه در حین روال کار باید پرداخت کنید و همچنین با توجه به زمان زیادی که باید منتظر دریافت ویزا باشید. این یک الزام است که باید در یک موسسه مجرب برای ویزای فرانسه اقدام کنید تا گرفتار ریجکت ویزا نباشید. با افتخار 14 سال در زمینه اخذ ویزای توریستی فرانسه به صورت مستقیم در حال فعالیت بوده‌ایم. با مشاوره رایگان شما را تا پای پرواز همراهی خواهیم کرد.

از زمانی که برای انگشت نگاری به دفاتر VFS مراجعه می‌کنید، معمولاً 2 هفته کاری زمان می‌برد تا ویزای توریستی فرانسه آماده شود. هیچ یک از  کارکنان مرکز درخواست ویزا در مورد تأیید یا رد کردن ویزای شما نقشی ندارند. بلکه پرونده شما به سفارت ارسال می‌شود و در آنجا تصمیم رفته خواهد شد.

 • مدرنا
 • جانسون اند جانسون
 • فایزر
 •  آسترازنکا

نگران این موضوع نباشید، کارشناسان ویزا اگر با ریجکت ویزا روبرو شوند خیلی سریع علت را حدس خواهند زد و بهترین تصمیم را برای متقاضی خواهند داشت. در صورت لزوم اعتراض را به سفارت فرانسه ارسال خواهند کرد و از ابتدا پرونده را مرتب و بازبینی خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.