تور مالزی

قیمت تور مالزی و دانستنی‌هاییکه باید از تور مالزی بدانیم

چه چیزی بهتر از اینکه به یک کشور سفر کنید و همزمان ترکیبِ هماهنگی از فرهنگ مالایی، هند و چین را ببنید؟ ” مالزی، تمام آسیا ” این شعار کمپینی برای معرفی مالزی به عنوان مقصدی برای گردشگری بود که البته دروغی هم در کار نیست و مالزی یکی از جذاب‌ترین مقاصد سفر، در دنیاست.

کوآلالامپور و برج‌های پتروناسش، لنکاوی و تلکه کابین طولانیش، پنانگ و ساحل زیبای باتو فرینگی و …. باعث شده که واقعا مالزی مقصدی زیبا برای سفر باشد. در ادامه همراه ما باشید تا بیشتر با مالزی، تور مالزی و جاذبه‌های دیدنی آن آشنا شوید.

تور کوالالامپور نیز یکی از تور‌های آسیای شرقی است که دارای طرفداران زیادی می‌باشد.

کوآلالامپور شگفت‌انگیز‌ترین شهر مالزی

مالزی 243 کیلومتر مربع مساحت دارد و حدودا 32 میلیون نفر در آن زندگی می‌کنند. کوآلالامپور که به اختصار KL نامیده می‌شود یک منطقه فدرالی و پایتخت مالزی است.

شاید تعجب کنید که کوآلالامپور 200 سال پیش وجود نداشته و تاریخچه این شهر قطعا بلند نیست. کوآلالامپور در زبان مالایی به معنی رودخانه گل آلود است. کوالا به معنی مکانی است که دو رودخانه به هم می‌پیوندند و لامپور به معنی گل آلود می‌باشد. دلیل این نامگذاری تقاطع دو رودخانه کلانگ و گمبک که ورودی اصلی این شهر بوده می‌باشد. پایتخت اداری و حکومتی مالزی نیز شهر پوتراجایا است.

به چه زبان‌هایی در مالزی صحبت می‌شود؟

جمعیت مالزی ترکیبی از چندین قوم است که اکثریت آن‌ها را مردم مالایی تشکیل می‌دهند و بیشترشان به زبان باهاسا صحبت می‌کنند. همچنین زبان انگلیسی هم در آنجا زیاد استفاده می‌شود و برای گردشگرانی که زبان انگلیسی را متوجه می‌شوند ارتباط گرفتن با مردم مالزی راحت‌تر خواهد شد. به علاوه جمعیت قابل توجهی از چین و هند نیز در مالزی وجود دارد که آن‌ها با چندین گویش چینی و تامیل صحبت می‌کنند. شرق مالزی که از ساراواک و جزیره صباح تشکیل شده، قبایل بومی زیادی دارد که به گویش‌های متمایزی صحبت می‌کنند. پس بهتر است قبل از تور مالزی و بازدید از مالزی، چند عبارت محلی نیز بیاموزید که به شما برای رفت و آمد کمک کند.

واحد پول مالزی

رینگیت، واحد پول کوآلالامپور است که از سال 1975 میلادی جایگزین دلار مالزی شد.

دیدنی‌های کوآلالامپور

  • برج‌های دوقلوی پتروناس
  • مناره کوآلالامپور
  • میدان مرداکا
  • مسجد نگارا
  • مسجد جامع کوالالامپور
  • مرکز تجارت جهانی پوتراجایا

اگر به مالزی و کوآلالامپور سفر می‌کنید برای شما برنامه داریم، کوآلالامپور مراکز دیدنی و تفریحی زیادی دارد که چند نمونه از معروف‌ترین آن‌ها را برای شما بیان می‌کنیم.