تور فرانسه

فرانسه به عنوان یکی از پربازدیدترین مقاصد گردشگری جهان، کشوری است که قلب با تجربه‌ترین مسافران را نیز به خود جلب می‌کند.

پرسه زدن در خیابان‌های پاریس، غرق شدن خورشید در امتداد ریویرای فرانسه، یا بازدید از شهر‌ها و روستا‌های داخلی، لذت سفر به فرانسه را چندین برابر می‌کند. علاوه بر گشت و‌گذار در جاذبه‌های گردشگری تور فرانسه، بازدیدکنندگان همچنین برای لذت بردن از غذا‌های خوب و استقبال از فرهنگ فرانسوی به این کشور سفر می‌کنند.

مقاصد محبوب در فرانسه

قدم زدن در اطراف پاریس، نوشیدن قهوه در یک کافه کنار خیابان، یا بررسی آثار هنری جاودانه‌ای که در موزه لوور نگهداری می‌شوند، برای بسیاری، تجربه‌ای فراموش نشدنی از سفر به فرانسه است.

چه سفری به فرانسه بدون بازدید از برج ایفل، قدم زدن در شانزه لیزه یا نگاهی به کلیسای نوتردام کامل می‌شود؟ شاید دومین مقصدِ محبوبِ فرانسه، ساحل زیبای دریای مدیترانه باشد که به ریویرا فرانسه معروف است. این منطقه با احتساب شهر‌های نیس، سنت تروپه، کن و مارسی، در ماه‌های تابستان به جاذبه‌ای گردشگری برای توریست‌ها تبدیل شده است.

شما در سفر به فرانسه می‌توانید از شهر‌های دیگر نیز دیدن کنید. ناحیه پروانس تعداد زیادی گردشگر را به شهر‌های عجیب و باستانی خود می‌کشاند. اکس‌آن پرووانس، آرل و آوینیون، تنها برخی از انتخاب‌های برتر در این منطقه هستند.

از دیگر شهر‌هایی که باید بازدید کرد می‌توان به لیون اشاره کرد که در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد و از لحاظ معماری بسیار چشمگیر است. مکان‌هایی مانند بوردو، استراسبورگ و بون، همگی جاذبه‌های منحصر به فرد خود را دارند که نباید نادیده گرفته شوند.

واقعیت‌هایی درباره فرانسه

  • فرانسه با مساحت 547000 کیلومتر مربع بزرگترین کشور اتحادیه اروپا است. جمعیت 66 میلیونی آن پس از آلمان در رتبه دوم قرار دارد.
  • فرانسه جامعه جمهوری خواه سکولار دارد که به انقلاب 1789 باز می‌گردد. با این حال اکثریت جمعیت آن کاتولیک رو‌می هستند – حداقل اسماً – و اقلیت مسلمان قابل توجهی در حدود 8 تا 10 درصد وجود دارد.
  • تولید ناخالص داخلی سرانه سالانه حدود 44000 دلار است که فرانسه را به یکی از ثروتمندترین کشور‌های جهان تبدیل می‌کند، اما بیکاری یک مشکل همیشگی است و حدود 10 مردم فرانسه بیکار هستند. مالیات‌ها در فرانسه بالا هستند، حدود 43 درصد، اما هزینه‌های اجتماعی نیز تقریباً 30 درصد است.
  • فرانسه با 82 میلیون بازدیدکننده سالانه محبوب‌ترین مقصد گردشگری جهان باقی مانده است.
  • صنعت فیلم فرانسه با فروش سالانه حدود 215 میلیون بلیت، پس از ایالات متحده و هند، سومین صنعت پرکار جهان است.

راهنمای تور فرانسه

برای گشت و‌گذار در فرانسه می‌توانید به برج ایفل، نماد مدرنیته در فرانسه سر بزنید. بعد از آن سراغ موزه معروف لوور بروید و از آثار تاریخی و هنری بسیاری دیدن کنید. همچنین یک روز را به بازدید از کاخ مجلل و سلطنتی ورسای اختصاص دهید. وعده‌های غذایی لذیذ مناطق مختلف فرانسه را تجربه کنید. بعضی از این غذا‌های سنتی در لیست سازمان یونسکو قرار گرفته‌اند.

مناطق مختلف فرانسه دارای غذا‌های متفاوت و فرهنگ مختص به خود است. مانند کوه‌های همیشه پوشیده از برف آلپ، وعده‌های غذایی لذیذی از پنیر، فوندو و غذا‌های دلپذیر دیگری را که می‌تواندی در کلبه‌های زیبای نزدیک پیست‌های اسکی نوش جان کنید.

بهترین زمان سفر به فرانسه

دلایل زیادی برای سفر به فرانسه وجود دارد. کوه‌های آلپ فرانسه یک مقصد محبوب در تابستان و زمستان است. برخی از شناخته شده‌ترین استراحتگاه‌ها در این منطقه عبارتند ازChamonix، Grenoble، St Gervais و. Annecy بازدیدکنندگانی که برای کاوش در فرانسه وقت می‌گذارند، مطمئناً مکان‌های جالبی را پیدا می‌کنند که برای دیدن و گشت و‌گذار عالی هستند.