تور اندونزی

کشور اندونزی مجمع الجزایری متشکل از 17000 جزیره است و همین امر موجب می‌شود تا شما با وارد شدن به کشور اندونزی، انواع و اقسام رنگ‌ها، ادیان، مردم، فرهنگ‌ها و قومیت‌ها را مشاهده کنید. جمعیت کشور اندونزی چیزی بالغ بر 250 میلیون نفر است که بیشتر آن‌ها را مسلمانان تشکیل می‌دهند و پرجمعیت‌ترین کشور مسلمان جهان نیز اندونزی است.

کشور اندونزی چند سالی است که به دنبال صنعتی شدن است تا بتواند وضع اقتصادی کشورش را بهبود بخشد و به دنبال همین استراتژی کشور اندونزی، نمایندگی‌های تولیدی بسیاری از برند‌های معروف مثل نایک، ریباک و H&M در این کشور فعالیت دارند. با رزرو تور اندونزی از دیدن جاذبه‌های بی‌نظیر آن لذت ببرید.

ساعت کشور اندونزی

اختلاف ساعت کشور اندونزی با خط استوا چیزی بین 7 الی 9 ساعت بیشتر از GMT است، به این صورت که بخش مرکزی اندونزی 8 ساعت جلوتر از GMT و بخش غربی اندونزی 7 ساعت بیشتر از GMT و بخش شرقی اندونزی تقریبا 9 ساعت از ساعت جهانی جلوتر است. اختلاف ساعت کشور اندونزی با ایران بین 4 الی 5 ساعت است و اندونزی تقریبا 4 الی 5 ساعت از ایران جلوتر است.

دین مردم اندونزی

بیشتر مردم اندونزی مسلمان هستند و دین رسمی اندونزی اسلام است ولی بالی با تمام کشور اندونزی متفاوت است چون 83 درصد مردم بالی هندو هستند و دین هندوی بالی دارند و همانطور که از اسم دینشان پیداست آن‌ها در معابد به عبادت می‌پردازند. 13 درصد مردم بالی مسلمان هستند و نزدیک به 3 درصد مسیحی. غالب بودن تعداد هندو‌ها به مسلمانان، آزادی را در بالی بیشتر از اندونزی به عموم هدیه می‌دهد. این که چه لباسی و یا چه دینی دارید فقط به خودتان مربوط است و مردم با شما در تضاد نخواهند بود.

لباس مورد نیاز برای سفر به اندونزی

پوشش مورد نیاز شما برای اندونزی، به انتخاب خودتان بستگی دارد. هر کسی می‌تواند با هر لباسی در بالی ظاهر شود ولی توصیه می‌کنیم “راهنمای پوشش در جزیره بالی” را بخوانید. شما می‌توانید در ساحل از لباس‌های آزاد استفاده کنید اما سعی کنید برای گشت و‌گذار در شهر از لباس‌های خنک و نخی استفاده نمایید. یکی از نکاتی که گردشگران همیشه باید رعایت کنند، این است که تا می‌توانند نظر بومیان منطقه را به خود جلب نکنند و بسیار عادی در شهر رفتار کنند.

آب و هوای اندونزی

اگر بخواهیم به طور خلاصه در مورد آب و هوای اندونزی صحبت کنیم باید بگوییم که این جزیره آب‌وهوایی آفتابی، روز‌هایی گرم و شب‌هایی نسبتا با هوای مرطوب دارد. معمولا هوای بالی بین 26 الی 31 درجه است. بین ماه‌های می‌تا سپتامبر (اواسط اردیبهشت تا مهر) گرم‌ترین و آفتابی‌ترین روز‌ها را دارد. البته می‌توان گفت بهترین زمان برای آفتاب گرفتن در روز‌های تعطیل تابستان نیز همین زمان است، کشور زیبای اندونزی در هر چهار فصل سال دارای آب‌وهوایی است که می‌تواند پذیرای گردشگران و توریست‌ها در تور بالی باشد.

فرهنگ مردم اندونزی

مردم اندونزی دارای فرهنگی یونیک و مشهورند و بیشتر به خاطر فستیوال‌ها و جشن‌ها مشهور شده که غالبا از معابد و هندوئیسم سر چشمه می‌گیرد. موسیقی محلی و پایکوبی مردم با لباس‌های خاص جزء اصلی‌ترین اتفاق‌های فرهنگی هست که می‌توانید آن‌ها را با سفر به اندونزی از نزدیک مشاهده نمایید. البته جشن‌هایی مثل (جشن کینتامانی) نیز می‌تواند یک روز کامل شما را به خود اختصاص دهند. مراسم کینتامانی را می‌توانید به عنوان یک آپشن در تور بالی خریداری نمایید.

بهترین زمان برای سفر به اندونزی

بهترین زمان برای سفر به اندونزی و بالی در ماه‌های تابستان می‌باشد. کشور اندونزی به دلیل واقع شدن در نیمکره جنوبی در تابستان هوایی مطبوع و خنک دارد. تور بالی 7 روزه می‌تواند فرصت مناسبی باشد تا از تعطیلات تابستان استفاده و سفر بیاد ماندنی و البته لاکچری را تجربه کنید. برای رزرو و خرید تور اندونزی لحظه آخری، با کارشناسان ما در لیانا پرواز تماس حاصل نمایید.

هزینه‌ها در تور اندونزی

با توجه به پایین بودن ارزش روپیه در اندونزی، می‌توان اندونزی را یکی از کشور‌هایی در نظر گرفت که از لحاظ هزینه‌ها کاملا متوسط است. تقریبا هزینه‌های اندونزی مانند دیگر کشور‌های جنوب شرق آسیاست، مثل مالزی یا تایلند. پس در تور اندونزی نیاز به نگرانی در رابطه با هزینه‌هایی مثل غذا یا کرایه تاکسی نداشته باشید.

ویزای اندونزی

ایرانیان برای سفر با تور اندونزی نیاز به ویزا دارند. ویزای گردشگری اندونزی تا 3 ماه پس از صادر شدن اعتبار دارد و پس از وارد شدن به کشور اندونزی شما اجازه 14 روز اقامت دارید و اگر مدت اقامتتان از 14 روز بیشتر شود باید جریمه پرداخت کنید. برای گرفتن ویزای اندونزی فقط کافیست با ما تماس بگیرید و مدارکتان را ارسال کنید، بعد از ارسال مدارک، کارشناسان لیانا پرواز ویزای اندونزی را در کمتر از یک هفته کاری به شما تحویل خواهند داد.

واحد پول اندونزی

واحد پول اندونزی روپیه است و نماد آن Rp است. پول اندونزی تقریبا از 20 سال قبل دچار سقوط ارزش شد و در حال حاضر پول اندونزی را می‌توان جزء پول‌های کم ارزش در جهان به شمار برد. (سومین واحد پولی کم ارزش) تقریبا هر 1.500.000 هزار روپیه 100 دلار می‌شود. البته اگر بخواهیم مقایسه‌ای با واحد پول ایران داشته باشیم هر ریال 3 روپیه است.

شهر‌های مهم اندونزی

  • جاکارتا
  • بالی
  • جایاکارتا
  • جزیره لومبوک
  • جزیره جیلی