تور اصفهان

اصفهان یکی از محبوب‌ترین شهر‌های توریستی ایران است؛ شهری که جاذبه‌های تاریخی و طبیعی، سوغات و مردمان آن زبانزدند. بالطبع تور اصفهان هم از تور‌های پرمتقاضی است که در تمام ایام سال برگزار می‌شود.

قیمت تور اصفهان متنوع است و تور اصفهان به‌صورت تور زمینی اصفهان، تور هوایی اصفهان و تور اصفهان با قطار در دسترس مسافران است. قیمت تور‌های اصفهان با توجه به عوامل مختلفی تعیین می‌شود اما معمولا قیمت تور اصفهان با قطار و اتوبوس مقرون‌به‌صرفه‌تر است.

اصفهان یکی از 5 شهر برتر در گردشگری ایران است که جاذبه‌های منحصربه‌فردی در آن قرار دارند، جاذبه‌هایی که هر کدام از آن‌ها دلیلی است برای سفر به این شهر و رزرو تور اصفهان. دیدنی‌های اصفهان آن‌قدر زیاد است که باید با تور اصفهان چندین بار و در فصول مختلف راهی این شهر شوید.

از آن‌جا که تور اصفهان با اتوبوس، قطار و هواپیما برگزارمی‌شود، بنابراین حق انتخاب دارید و دستتان باز است تا متناسب با بودجه‌تان، تور اصفهان را رزرو کنید. توجه داشته باشید قطار تهران به اصفهان، بین راهی است که از مسیر مشهد به اصفهان می‌رود و در تهران توقف دارد.

تاریخچه شهر اصفهان

بر اساس نظر بسیاری از کارشناسان، تهمورث از پادشاهان سلسله پیشدادی (نخستین سلسله پادشاهان در شاهنامه و اساطیر ایرانیان) کسی بوده که بنای ساخت این شهر را گذاشته است. در دوران هخامنشی اصفهان در محل تقاطع راه‌های مهم بوده و اقامتگاه سلطنتی نیز در آن قرار داشت، بنابراین یکی از شهر‌های مهم محسوب می‌شد؛ تا جایی که استرابون جغرافی‌دان یونانی، از این شهر به‌عنوان مرکز کشور ایران نام برده است.

در زمان اشکانیان اصفهان مرکز و پایتخت یکی از ایالت‌های وسیع پادشاهان اشکانی بود؛ در منابع از شهری به نام جَی در مکان فعلی محله جی و یهودیه در سه کیلومتری غرب جی نام برده شده است که منطقه جغرافیایی شهر نیز با نام اسپاهان یا اسپهان شناخته می‌شد. شهر اسپهان توسط اعراب فتح شد و مانند دیگر شهر‌های ایران تا مدت‌ها تحت سلطه آن‌ها بود.

با انتخاب شهر اصفهان به‌عنوان پایتخت دولت صفویه، توسط شاه عباس صفوی، اصفهان برتری و اقتدار خود را به دست آورد و این ویژگی را از دوره شاه عباس اول تا مرگ شاه عباس دوم حفظ کرد.

در دوران پهلوی، شهر اصفهان به‌دلیل شرایط تاریخی و شرایط جغرافیایی خاصی که داشت در کانون توجهات قرار گرفت؛ در همین دوران بود که بازسازی اماکن تاریخی و توسعه صنعتی آن انجام شد. بعد از پیروزی انقلاب نیز آبادانی‌هایی در این شهر صورت گرفت و به‌شکل امروزی خود درآمد.

همان‌طور که می‌بینید این شهر داستان‌های تاریخی زیادی را از سر گذرانده و شاهد رخداد‌های بی‌شماری بوده است. با تور اصفهان می‌توانید به دیدن آثاری که از این دوران به‌جای‌مانده است، بروید و گشتی در گذشته بزنید.

جاذبه‌های اصفهان

می‌رسیم به جاذبه‌های دیدنی این شهر که معرف حضور همه است و تقریبا تمامی مردم ایران به اشکال مختلفی مثل سفر، مطالعه و فیلم‌های مستند این جاذبه‌ها را می‌شناسند.

با معروف‌ترین میدان شهر شروع می‌کنیم. میدان نقش جهان که مشهورترین جاذبه گردشگری شهر اصفهان محسوب می‌شود و در تور اصفهان حتما سری هم به این جاذبه می‌زنند. نام نقش جهان در فهرست میراث جهانی یونسکو به چشم می‌خورد و جاذبه‌های منحصربه‌فردی همچون مسجد شیخ لطف‌لله، مسجد امام، بازار اصفهان و کاخ عالی‌قاپو نیز در اطراف آن قرار دارد.

جاذبه بعدی که نام آن‌هم در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد کاخ چهلستون است. در تور اصفهان به دیدن این کاخ بروید؛ بنایی که نقاشی‌ها، نگارگری‌ها و آینه‌کاری‌های فوق‌العاده‌ای دارد.

تنها کوشک باقی‌مانده از کوشک‌ها و کاخ‌های منطقه چهارباغ در دوره صفوی، کاخ هشت بهشت است. کاخی زیبا با معماری و تزیینات بی‌نظیر که در برنامه تور اصفهان حتما به دیدن آن خواهید رفت.

پل خواجو زیباترین پل اصفهان و زاینده‌رود است که در لیست یکی از محبوب‌ترین مکان‌ها برای شبگردی قرار دارد.

پس از آن می‌رسیم به سی‌و‌سه پل، مشهورترین پل اصفهان و از جاذبه‌های شاخص این شهر که محال است در تور اصفهان آن را از قلم بندازید.

بازار تاریخی اصفهان، یکی از بازار‌های سنتی و تاریخی مشهور که شما را با فرهنگ اصیل مردم شهر آشنا می‌کند.

منارجنبان از آثار برتر گردشگری شهر اصفهان، مسجد جامع اصفهان که با نام مسجد عتیق و جمعه هم معروف است.

کلیسای وانک یکی از مشهورترین کلیسا‌های ایران و بزرگ‌ترین کلیسای اصفهان، از آثار تاریخی دیگری است که در تور اصفهان دیدن آن‌ها را نباید از دست داد.

برای علاقه‌مندان به جاذبه‌های طبیعی در تور اصفهان پیشنهاد ما جاذبه‌هایی همچون باغ گل‌ها، باغ پرندگان اصفهان، کوه صفه در اصفهان (از صفه با نام بام اصفهان نیز یاد می‌شود و تفریحاتی مانند تله کابین، بولینگ، دره گردنه باد، پارک وحش، انواع چشمه‌های طبیعی، قلعه شاهدژ، زیپ لاین و پل معلق، شهربازی کودکان و بزرگسالان و تفریحات دیگر در آن وجود دارد)، پارک جنگلی ناژوان( مشهورترین جاذبه طبیعی اصفهان و دارای باغ پرندگان، باغ موزه پروانه‌ها، تله سیژ، آکواریوم اصفهان، باغ خزندگان، شهربازی و موزه صدف‌ها) و دیگر جاذبه‌های طبیعی است.

همان‌طور که در ابتدا اشاره کردیم دیدنی‌های اصفهان آن‌قدر زیاد است که باید چندین بار با تور اصفهان راهی این شهر شوید تا بتوانید بخشی از آن‌ها را ببینید.

آب و هوای اصفهان

اصفهان دارای آب‌وهوایی معتدل و خشک است و در طی سال بارش برف و باران کمی را به خود می‌بیند؛ اگر بخواهیم دقیق‌تر بگوییم در شمال و شرق، این شهر تحت‌تأثیرکویر بوده و آب‌وهوایی گرم بر آن حاکم است. جنوب اصفهان به‌دلیل وجود کوه صفه آب‌وهوای خنک‌تری دارد.

تور اصفهان فرصت مناسبی است تا به دیدن زیبایی‌های این شهر بروید؛ از آنجا که تور اصفهان به شیوه‌های مختلفی اجرا می‌شود دغدغه شما درباره هزینه سفر را کمتر می‌کند چراکه حق انتخاب دارید و با هر وسیله نقلیه که راحت‌تر باشید یا از نظر هزینه‌ای برایتان مقرون‌به‌صرفه‌تر باشد، می‌توانید به دیدن این شهر بروید.