تور استانبول

استانبول بزرگترین شهر ترکیه و مرکز فرهنگی و اقتصادی آن است که در کنار تنگه بسفر و دریای مرمره قرار دارد. استانبول تنها شهر بزرگ از دنیاست که در دو قاره قرار گرفته است. در تور استانبول شما از جاذبه‌های استانبول دیدن خواهید کرد و همچنین تجربه‌های گردشگری جذابی را کسب خواهید کرد.

جاذبه‌های گردشگری

موزه ایا صوفیه

این موزه که در گذشته پایگاه خودستایی و تکبر ورزیدن امپراتور بر جهانیان بوده است، در آن زمان خانه پرستشی بود که در طول قرن‌ها به ادیان مختلف خدمت کرد، بعد از اینکه ارتش عثمانی قسطنطنیه (استانبول) را فتح کرد. این کلیسا به یک مسجد تبدیل شد و در قرن بیستم به موزه تغییر یافت. موزه ایا صوفیه، امروزه به یکی از مراکز دیدنی استانبول تبدیل شده است.

قصر توپکاپی

قصر توپکاپی که در گذشته مقر دولت ترکیه و محل اقامت سلطان‌های عثمانی بوده است، که امروزه به یکی از پرطرفدارترین مکان‌های دیدنی استانبول تبدیل شده است. این کاخ که متعلق به قرن پانزدهم است در 5 کیلومتری دیوار‌های سنگی توسط 27 برج احاطه شده است.

مسجد سلطان احمد

مسجد سلطان احمد که امروزه به نام مسجد آبی می‌شناسند یکی از زیباترین مسجد‌های جهان به شمار می‌آید که در بین سال‌های 1609 و 1616 ساخته شده است.

بازار بزرگ استانبول

بازار بزرگ استانبول که قدمت آن به سال 1461 میلادی برمی‌گردد با داشتن 5000 مغازه به بزرگترین بازار سرپوشیده جهان تبدیل شده است. همچنین امروزه دو مسجد، چهار چشمه، دو حمام و جواهیر بدستان را در خود جای داده است.

برج گالاتا

برج گالاتا که در ارتفاع 67 متری بر فراز آسمان استانبول قرار دارد در دوران قرون وسطی به عنوان برج مسیح شناخته می‌شد، این برج طی قرن‌ها اصلاح شده و به عنوان برج دیده بانی برای تشخیص آتش استفاده می‌شد. امروزه در بالاترین قسمت آن یک کافه رستوران و یک کلوپ شبانه وجود دارد.

فانوس دختر

یکی از جاذبه‌های بسیار مشهور و دیدنی شهر استانبول «برج دختر» می‌باشد که در یک جزیره کوچک در دریای مرمره واقع شده است. این مکان یکی از مناطقی است که اکثر گردشگرانی که از سراسر جهان به این شهر سفر می‌کنند حتما از آن دیدن می‌کنند. این فانوس افسانه‌های زیادی را در دل خود پنهان کرده است که کشف آن‌ها می‌تواند برای شما جذاب باشد.

بهترین مراکز خرید استانبول

  • مرکز خرید استانبول مال
  • مرکز خرید فروم استانبول
  • مرکز خرید ایستینیه پارک استانبول
  • مرکز خرید زورلو استانبول
  • مرکز خرید کانیون استانبول

در تور استانبول چه کار‌هایی انجام دهیم؟

  • به بازار ادویه بروید
  • صبحانه ترکی بخورید
  • به تماشای رقص سماع بروید
  • کومپر بخورید